Twilight Mania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Recomanda o carte
Dadacul-Holly Peterson EmptyDum Apr 04, 2010 10:38 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Cum o sa mori?
Dadacul-Holly Peterson EmptyDum Apr 04, 2010 10:32 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Cine ai fost intr-o viata anterioara?
Dadacul-Holly Peterson EmptyDum Apr 04, 2010 10:30 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Poti trai ca o vedeta de film?
Dadacul-Holly Peterson EmptyDum Apr 04, 2010 10:26 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Ce gen de film se potriveste personalitatii tale?
Dadacul-Holly Peterson EmptyDum Apr 04, 2010 10:21 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Ce spune culoarea ochilor tai despre tine ?
Dadacul-Holly Peterson EmptyDum Apr 04, 2010 10:19 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Ce spune anotimpul preferat desre tine ?
Dadacul-Holly Peterson EmptyDum Apr 04, 2010 10:18 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Ai sanse sa devii celebru?
Dadacul-Holly Peterson EmptyDum Apr 04, 2010 10:17 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Cat valorezi?
Dadacul-Holly Peterson EmptyDum Apr 04, 2010 10:14 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar


Dadacul-Holly Peterson

In jos

Dadacul-Holly Peterson Empty Dadacul-Holly Peterson

Mesaj Scris de draftacriss Mier Mar 17, 2010 12:43 am

Dadacul-Holly Peterson Dadacul

„Am pus mina pe Dadacul si l-am citit dintr-o rasuflare. Este un portret remarcabil al vietii bogatasilor din Manhattan, in cele mai intime detalii. Si, mai ales, m-a facut sa-mi doresc si eu un dadac doar al meu!” (Sophie Kinsella)

Dadacul este romanul de debut al lui Holly Peterson, un portret ironic al vietii bogatasilor din Manhattan. Daca despre dadace a auzit oricine, la ce ar putea servi dadacii ? La aceasta intrebare nu veti gasi un raspuns decit citind cum mamele bogate din New York, dintre care face parte si Jamie, descopera ca sotii lor sint mult prea ocupati pentru a-si mai indeplini rolul de figuri paterne in viata mostenitorilor. Un dadac, asadar, este un barbat in floarea virstei, atragator, cultivat, plin de umor, tandru si cu picioarele pe pamint: combinatia perfecta pentru a le oferi acestor baieti modelul masculin ideal. Dar, judecind dupa reactia lui Jamie, copiii nu sint singurii marcati de prezenta dadacului in viata lor...
draftacriss
draftacriss
Admin
Admin

Mesaje : 165
Data de inscriere : 23/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

https://twilightmania.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum