Twilight Mania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Recomanda o carte
Sufletele Iubirii EmptyDum Apr 04, 2010 10:38 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Cum o sa mori?
Sufletele Iubirii EmptyDum Apr 04, 2010 10:32 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Cine ai fost intr-o viata anterioara?
Sufletele Iubirii EmptyDum Apr 04, 2010 10:30 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Poti trai ca o vedeta de film?
Sufletele Iubirii EmptyDum Apr 04, 2010 10:26 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Ce gen de film se potriveste personalitatii tale?
Sufletele Iubirii EmptyDum Apr 04, 2010 10:21 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Ce spune culoarea ochilor tai despre tine ?
Sufletele Iubirii EmptyDum Apr 04, 2010 10:19 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Ce spune anotimpul preferat desre tine ?
Sufletele Iubirii EmptyDum Apr 04, 2010 10:18 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Ai sanse sa devii celebru?
Sufletele Iubirii EmptyDum Apr 04, 2010 10:17 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Cat valorezi?
Sufletele Iubirii EmptyDum Apr 04, 2010 10:14 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar


Sufletele Iubirii

In jos

Sufletele Iubirii Empty Sufletele Iubirii

Mesaj Scris de Little Love For You Mier Ian 27, 2010 2:49 am

Am scris un fic cu Cristina , o prietena de-a mea din Braila .Sper sa va placa ce am scris impreuna.
1.Hipnotizata

Il uram.Nu stiu de ce sau cum am ajuns sa il urasc dar eram sigura de asta.Si nu numai pe el ci pe toti acei bautori de sange.Ca si mine.Inca nu pot sa cred ca ii iubeam!Si ca il uram pe el.Cel care mi-a deschis ochii si mi-a arat cine sunt defapt.Cine sunt cei care m-au blestemat la o eternitate de crime si de monotonie,cei care mi-au rapit libertatea si care mi-au distrus viata.Familia Cullen.
Tin minte perfect tot ce s-a intamplat.Ma dusesem la vanatoare singura pentru ca Edward avea grija de Renesmee impreuna cu Jacob.Se simtea putin rau si deja toata lumea era langa ea.Alergam pe langa granita cu Canada in cautare de carnivore cand am simtit ca cineva ma urmarea.Am inceput sa alerg spre Forks pentru ca stiam padurile acelea mult prea bine.Dar se pare ca si urmaritorul meu le cunostea.M-am oprit intr-o poiana mare in care curentul vantului facea zgomote monstroase.Imi amintea de o lupta din trecut.O amintire vaga a fricii.M-am intors in pozitie de lupa spre urmaritorul meu.Spre surpriza mea nu era nimeni altcineva decat Caius.
-Ce vrei?am marit eu furioasa.
Dar nu mi-a raspuns .Statea cu ochii inchisi si ma privea zambind .Avea de gand sa-mi faca ceva .Asta era sigur .Caius nu era un vampir bun , el vroia mereu sa o distruga e Renemsee , pe mine sau chiar pe Edward .Vroia sa ne faca viata nefercita .
L-am privit curioasa . Nu se miscase deloc .
Timpul trecu si spre sfarsit-ul serii deschise ochi si vorbi :
-Acum , totul se va termina aici , acum si pentru totdeauna , suse el si deodata aparura cativa vampiri in pelerine negre
Incepusem sa alerg .Vroiam sa cap de ei .Simteam ca ceva se va intampla in curand .Probabil Caius vroia sa ne desparta pe mine si pe Edward .Dar vampirii au venit dupa mine .Reusisera sa ma prinda .Nu aveam cum sa scap .Caius avusese dreptate totul se sfarsise .Veni in fata mea si isi puse mana pe fruntea mea .
Atunci s-a intamplat totul .Am uitat de toti , de familie si de toti pritenii mei .Acea zi imi schimbase viata .Ma facuse sa-l urasc .Sa vreau sa nu-l mai vad niciodata langa mine .Ma facuse sa-mi doresc sa-l omor .
De atunci a trecut o saptamana.L-am urmat pe Caius imediat ce garzile mi-au dat drumul.M-a adus la o vila aproape de Volterra si timp de aproape 3 ore mi-a vorbit despre cat de rea era defapt „familia mea iubita ”.Si am crezut tot ce mi-a spus.Am simtit ca era adevarat,ca ma inselasem in tot acest timp si ca avusem incredere in cele mai rele persoane.Ca le iubisem.Acum eram dezgustata de atitudinea avuta.Nu puteam sa cred ca ii iubisem, ca suferisem pentru ei,ca ma purtasem prosteste pentru niste fiinte fara suflete. Am strans si mai tare telefonul in mana.Daca nu ma opream in scurt timp nu ar mai fi ramas nimic din el.Asteptam sa ma sune Caius.Imi daduse un numar nou pentru ca in prima zi telefonul meu sunase de 120 de ori numai in prima ora iar eu ma enervasem si vroiam sa il arunc in perete ca sa inceteze dar Caius m-a oprit.Mi-a dat un alt telefon si apoi a plecat.L-am pus pe masa si m-am dus in sufragerie.Am aprins televizorul si am dat pe un canal la intamplare.Era un canal de muzica clasica.Incepusem sa fredonez o melodie si ma gandeam unde asi putea vana cand mi-am dat seama ce melodie era.Clar de luna de Debussy.M-am oprit din mers in mijlocul camerei.Melodia aia imi amintea de el.Amintirile incepusera sa curga.Imi aminteam vag de ora de biologie de la scoala si de faptul ca mi se facuse rau de la sange.Am simtit o mica furnicatura in piept de parca inima inca imi mai batea.Incepusem sa ma gandesc daca era bine ca facusem.Atunci telefonul suna.O melodie Italiana placuta.La inceput nu imi placuse dar acum ma obisnuisem cu ea.
Little Love For You
Little Love For You
Admin
Admin

Mesaje : 52
Data de inscriere : 03/01/2010
Varsta : 26
Localizare : Acolo unde lumea este altfel.... departe de cosmarurile din fiecare zi...

http://www.twilight-dreams.forumz.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum