Twilight Mania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Recomanda o carte
Rihanna... EmptyDum Apr 04, 2010 10:38 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Cum o sa mori?
Rihanna... EmptyDum Apr 04, 2010 10:32 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Cine ai fost intr-o viata anterioara?
Rihanna... EmptyDum Apr 04, 2010 10:30 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Poti trai ca o vedeta de film?
Rihanna... EmptyDum Apr 04, 2010 10:26 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Ce gen de film se potriveste personalitatii tale?
Rihanna... EmptyDum Apr 04, 2010 10:21 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Ce spune culoarea ochilor tai despre tine ?
Rihanna... EmptyDum Apr 04, 2010 10:19 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Ce spune anotimpul preferat desre tine ?
Rihanna... EmptyDum Apr 04, 2010 10:18 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Ai sanse sa devii celebru?
Rihanna... EmptyDum Apr 04, 2010 10:17 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

» Cat valorezi?
Rihanna... EmptyDum Apr 04, 2010 10:14 pm Scris de stefan sweetheart ;;)

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit

Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar


Rihanna...

2 participanți

In jos

Rihanna... Empty Rihanna...

Mesaj Scris de ToxicBlood Joi Mar 18, 2010 4:13 pm

Rihanna (născută pe data de 20 februarie 1988 sub numele de Robyn Rihanna Fenty) este o cântăreaţă din Barbados, care trăieşte în prezent în San Diego, California.

Unfaithful este cel de-al doilea single extras de pe cel de-al doilea album în limba engleză al Rihannei. El este scris de către Ne-Yo, Tor Erik Hermansen şi Mikkel S. Eriksen şi a fost produs de către Stargate. Melodia vorbeşte despre o femeie care este implicată într-o relaţie cu un bărbat, dar care are o aventură. Femeia începe să realizeze că are un iubit alături, pe care îl răneşte înşelându-l. Cântecul şi videoclipul par a fi bazate după filmul cu acelaşi nume. Multe posturi radio, majoritate deţinute de către Clear Channel, au editat melodia şi au difuzat numai acea versiune modificată în care cuvântul gun (armă, pistol) a fost exclus. Single-ul acesta are o semnificaţie specială pentru artistă, fiind scris pentru a reda o situaţie întâlnită în viaţa sa personală, la vârsta de paisprezece ani, când ea a avut parte de o experienţă neplăcută în dragoste. Deşi melodia a câştigat poziţii importante în topuri, ea a fost criticată în rândul fanilor şi al criticilor, fiind prima sa baladă lansată, după o perioadă în care a cântat numai R&B şi raggae. Performanţa sa vocală a fost deasemenea un subiect controversat. Shaun Kitchener a declarat că „Nu există niciun dubiu că vocea sa este puternică", iar Bill Lamb a spus că „vocea Rihannei nu este foarte puternică. Sunt puncte în care vocea sună slabită."

We Ride este cel de-al treilea single extras de pe albumul A Girl Like Me. Acesta a fost confirmat ca şi single oficial de către postul de televiziune MTV şi a fost lansat la mijlocul anului 2006. În Statele Unite acesta a eşuat în încercarea sa de a intra în top 100 şi nu a intrat în topul oficial Canadian, dar a câştigat poziţii în top 20 în Regatul Unit şi în top 10 în Noua Zeelandă. Din cauza lipsei de succes al acestuia, următorul single, intitulat Break It Off(alături de Sean Paul) a fost difuzat înainte de data oficială a lansării. „We Ride" este o melodie influenţată de genurile R&B şi pop, care vorbeşte despre rolul femeii într-o relaţie. Ea cântă despre felul în care el, un iubit imaginar, îi promite că vor rămâne îmreună pentru totdeauna. Videoclipul a fost filmat în Miami, Florida şi regizat de către Anthony Mandler. Acesta a avut premiera în luna septembrie a anului 2006.

Break It Off este cel de-al patrulea şi ultimul single extras de pe cel de-al doilea album în limba engleză al Rihannei: A Girl Like Me. Acesta este o colaborare cu superstarul muzicii raggae Sean paul. Rihanna a cântat această melodie pe data de 1 ianuarie 2007, în Times Square, din New York, în cadrul show-ului New Year's Rockin' Eve 2007. Cântăreaţa a declarat că este foarte mândră de această colaborare care conţine ritmuri dancehall. „Break It Off" este unul dintre puţinele cântece care au atins o poziţie în Billboard Top 10, fără a avea un videoclip. Un clip a fost aşteptat pentru a avea premieră în luna decembrie 2006, dar casele de discuri au declarat la acea perioadă că nu va exista un videoclip.


Rihanna... Rihanna-in-gucci
ToxicBlood
ToxicBlood
Admin
Admin

Mesaje : 59
Data de inscriere : 18/03/2010
Varsta : 28
Localizare : Craiova

Sus In jos

Rihanna... Empty Re: Rihanna...

Mesaj Scris de draftacriss Vin Mar 19, 2010 12:55 am

Hm...ascult rihanna si nu prea.in ultima vreme a scos numai tampenii Very Happy
cat de mult imi place albumul good girl gone bad atat de mult nu imi place rated R.de la disturbia incoace nu a scos decat melodii comerciale!fara nimic cu adevarat grozav....
dar asta nu inseamna ca nu imi mai place Mad
mor dupa Unfaithful Mad si Umbrella
ca sa nu mai zic si de Shut up and drive, please don't stop the music sau take a bow.o si If I never see your face again Mad in colaborare cu Maroon 5 Mad
sau Hate that I love you cu Ne-Yo Mad❌x toata ziua ascult melodia asta pentru ca mi se potriveste Smile
SOS e ok, la fel si happy,we ride sau dar imi place una, Winning women, in colaborare cu Nicole Scherzinger Mad ...era moartea mea acum vreo 2 ani Very Happy
recunoasc ca detest rehab si disturbia, si am inceput sa ma ultra-plictisesc de russian roulette.
rude boy e OK iar in Stupid in Love incep sa vad o urma din rihanna aia care imi place mie Very Happy

asta e parerea mea general valabila Neutral
draftacriss
draftacriss
Admin
Admin

Mesaje : 165
Data de inscriere : 23/10/2009
Varsta : 28
Localizare : Blocata in frigider

https://twilightmania.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum